Допомогти

Новини

< УСI НОВИНИ

Віталій Солтівський мріє про повноцінне життя

Маленький Віталя вже кілька років живе з трахеостомою. Попри постійний біль та дискомфорт, хлопчик вже майже звик, до своєї трубки. Він навчився розуміти, коли трубку потрібно змінити чи прочистити. Однак, попри всю свою терплячість, Віталій ще зовсім маленький, а тому боїться та гірко плаче, коли трубку не вдається прочистити швидко та безболісно. 

Мама каже, що багато людей не розуміють, наскільки важко жити з трахеостомою. Віталя виглядає цілком нормальною дитиною і багато кому здається, що дихати через трубку – то не така вже й проблема. Однак, хлопчик та його мама живуть з постійним острахом. Пил, холодне повітря чи вода можуть призвести до удушення, якшо попадуть до трубки. Хлопчик має уникати спілкування з іншими людьми, йому заборонено бігати, робити активні вправи, різкі рухи – це все може призвести до загибелі. В будь-який момент хлопчику може знадобитися медична допомога, а отже, про подорожі чи поїздки не може бути й мови. 

Часто трубка забивається густим мокротинням і Віталя кашляє. Буває, що через кашель гортань починає кровити. Крім того, хлопчик не може говорити. Віталя зовсім не має апетиту, мамі важко вмовити його хоча б трохи поїсти. У свої 6 років хлопчик не важить і 19 кг. Мама каже, що дуже боїться міцно заснути вночі. Іноді доводиться постійно прислухатися до дихання синочка, давати ліки, що розріджують мокротиння, антиалергійні препарати, санувати трубку, слідкувати, щоб у хлопчика не було набряків. Все це дуже виснажує і морально, і фізично. 

Чим раніше Віталі зроблять операцію, тим швидше він зможе повернутися до повноцінного життя. Хлопчик дуже мріє бути таким же, як його сусіди та знайомі. Якщо ви допоможете хлопчику, вже наступного року він матиме змогу ходити до школи та бавитися з однолітками. Просимо вас, підтримайте дитину!