Пам’ятайте ви необхідні родині. Без вашої допомоги буденні справи ускладняться, а більшість дієвих способів лікування та реабілітації можуть стати недоступними як фізично, так і фізично. Не покидайте свою родину та не відсторонюйтесь від них.
Не бійтеся поділитися своїми переживаннями з дружиною. Вірогідно, ваша щирість допоможе й їй відкритися та відчути довіру. Так ви станете “однією командою”, зрозумієте один одного й знайдете спосіб підтримувати близьку людину.
Щоденно беріть участь в вирішенні побутових питань, в догляді за дитиною. Можливо, спочатку ви відчуватимете себе трохи незграбним чи нетямущим. Це нормально. Зовсім скоро ви будете в курсі справи та можете допомогти дитині на рівні з її мамою.
По можливості звільняйте дружину від побутових справ. Якщо не маєте можливості допомогти самостійно, не соромтеся попросити родичів чи друзів. Не прискіпуйтесь до виконання якоїсь частини побутових обов’язків своєї дружини. Подбайте, щоб і ви, й дружина могли підміняти один одного, підтримувати один одного й обоє мали можливість для достатнього відпочинку.
Не варто забувати, що чоловік та дружина – не лише БАТЬКИ хворої дитини, але й ПАРА. Підтримуйте один одного, знаходьте час для спілкування. Вашій дитині, навіть, якщо вона зовсім маленька піде на користь тепла атмосфера міцної та дружної родини. Крім того, злагода та любов надасть сили і вам, і вашій дружині.
Будьте терплячими до своєї дружини. Безсумнівно, ви відчуваєте страх та біль. Проте, психологи говорять, що, коли діти хворіють, мами (на додаток до цілого спектру вже знайомих вам почуттів) можуть боротися з почуттям провини. Жінки підсвідомо винять себе в тому, що народили хвору дитину, шукають причини нещастя в своїй поведінці. Звичайно, ці почуття найчастіше не мають під собою реальних підстав, проте їх дуже тяжко перебороти, будучи в стані постійного психологічного стресу. Ваша кохана може стати агресивною, розгубленою, відчувати апатію і т. д. В більшості випадків, ваша чуйність та трохи часу, щоб оговтатись, допомагають жінкам прийти в себе.
Не звинувачуйте дружину ні в чому. Навіть, якщо в тому що трапилося є якась частка провини вашої дружини, не час обговорювати це. Сконцентруйте увагу на вирішенні проблеми, а не на пошуку винних.
Підтримуйте дружину прикладом. Не втрачайте оптимізму, не забувайте дбати про власне здоров’я, не панікуйте. Мати поряд сильного, врівноваженого чоловіка – найкраща підтримка у будь-якій ситуації.