Кожного дня все більше медичних питань потребують юридичного обгрунтування та чіткої законодавчої бази. Реформа в сфері охорони здоров’я стає нагайною необхідністю. В надскладній ситуації сьогодення вирішення окремих медичних питань триває тижнями та місяцями, відтягуючи початок лікування та втрачаючи дорогоцінний час, коли ще можливо врятувати здоров’я дитини.
Спірні та досі неоднозначні питання трансплантації органів, такі як презумпція згоди чи незгоди на донорство, пересадка органів від нерідного донора та інші роблять вкрай необхідне лікування занадто складним, а іноді практично неможливим. В зв’язку з цим діти, які потребують лікування шляхом трансплантації, вимушені роками чекати своєї черги в закордонних клініках, втрачаючи час, здоров’я, а нерідко і життя в очікуванні допомоги.
Аспекти фінансування Мінздравом медичне обслуговування дітей з неонкологічними захворюваннями є просто найболючішим з нагайних питань медицини в країні. Погішрують ситуацію бюрократична тяганина та складність оформлення необхідної документації для отримання будь-яких пільгових послуг.
Повна відсутність фінансування або сприяння з боку Мінзраву отриманню допомоги у закордонних клініках для українських дітей робить майже недосяжною таку можливість лікування.
В подібних умовах законодавчого тупіку саме робота благодійних фондів стає майже єдиною надією на одужання дитини.