Допомогти

Новини

< УСI НОВИНИ

Як пережити страшний діагноз своєї дитини

1. Знайдіть підтримку серед інших батьків хворих дітей

По-перше, батьки, що мають подібні проблеми, поділяться корисною інформацією, порадами, контактами лікарів та реабілітологів, розкажуть, як вигідно придбати ліки, куди звернутися за допомогою. По-друге, ви відчуєте психологічну підтримку. Набагато легше, прийняти власну ситуацію, дивлячись, як інші справляються з подібними проблемами, не втрачаючи оптимізму та сили духу.

2. Говоріть про свої почуття

Вашим рідним та близьким, напевне, захочеться підтримати вас. Не бійтеся розкривати душу близьким та говорити їм, які саме їхні дії можуть допомогти вам справитися з емоційним потрясінням. Декому треба побути на самоті, інших самотність гнітить й засмучує ще більше. Не чекайте, що близькі люди здогадаються, що саме вам потрібно: просто скажіть їм про це.

3. Попіклуйтеся про своїх дітей

Якщо ви маєте декількох дітей, подумайте, хто зможе підмінити вас, доглядаючи за ними в разі, якщо вам доведеться перебувати разом з хворою дитиною в лікарні або ви не матимете жодних моральних сил.

4. Зверніться за допомогою до професіоналів

Не бійтеся звертатися за допомогою до психологів. Іноді без професійної підтримки дуже важко справитися зі страшним стресом та напругою.

5. Живіть сьогодні

Не думайте про майбутнє забагато. Це може не принести нічого корисного, окрім зайвих страхів та переживань, навчіться радіти маленьким сьогоднішнім успіхам, та проживати кожен день разом зі своєю дитиною, знаходити позитивні моменти, не дивлячись на лихо. Тим самим легше буде й вам, і хворому малюку, який також переживає страшенний стрес.

6. Вивчіть термінологію

Володіючи загальною термінологією, що стосується захворювання вашої дитини, вам буде легше сприймати інформацію правильно й не накручувати себе, почувши нове незнайоме слово.

7. Шукайте інформацію

Ймовірно, чим більше інформації ви знайдете, тим краще розумітимете, як саме допомогти своїй дитині. Крім того, ви перестанете відчувати себе безпорадньо.

8. Будьте реалістом

Оптимізм – важливий, проте, важливо ще й правильно оцінювати ситуацію й не очікувати неможливого.

9. Уникайте жалості до себе

Не приймайте позицію жертви. Якою б складною не здавалася б ситуація, ви ще можете чимало змінити. Не опускайте руки.

10. Не забувайте про себе

Не забувайте дбати про своє здоров’я, шукайте можливості для сну та перепочинку, приймайте вітаміни, виходьте на прогулянки. Захворівши, вам буде ще складніше справлятися з негативними емоціями.