Допомогти

Новини

< УСI НОВИНИ

Вова Осташко готується до протонотерапії

Вова Осташко активно готується до початку протонотерапії. Днем раніше Вова та мама завітали до австрійської клініки для дуже важливої процедури – створення маски для протонотерапії. До клініки приїхали трошки раніше, адже там можна пограти на приставці, що трохи підіймає Вові настрій.

Далі на маму чекала дуже серйозна розмова з лікарем. Потрібно було підписати папери. Лікар розповів, наскільки серйозними можуть бути наслідки протонотерапії. Звичайно, така інформація трохи лякає, однак, це єдиний шанс врятувати життя хлопчика, отже, шляху назад немає.

Процедура зняття маски для протонотерапії тривала задовго. Зробили 5 спроб, з яких лише одна виявилася вдалою. Мама вже почала думати, що лише їх спіткали такі труднощі, але мед.персонал заспокоїв – зняття маски непроста й довготривала процедура. Дуже важливо, щоб  маска якнайточніше повторювала тіло, це зробить лікування найбільш ефективним.  

Викликав підозру один з Вовиних лімфовузлів, він здавався збільшеним. Лікар вирішив перестрахуватися та призначив УЗІ. Обстеження підтвердило, що вузол збільшений. Цей момент будуть контролювати в майбутньому. Також, хлопчику змінили пов’язку на катетері, бо під нею виявили почервоніння.

Найближчими днями Вові проведуть ще й МРТ. Його планували провести ще вчора, але всі процедури виснажили хлопця та й затягнулися на довго. Отже, МРТ вирішили перенести.