Допомогти

Новини

< УСI НОВИНИ

Рідні Вови Осташко розказали, як проявлялася хвороба та порадили батькам завжди бути пильними

Дивлячись на Вову зараз, ловлячи на собі його важкий та сумний погляд, важко уявити, що колись цей сильний хлопчик був зовсім іншим. Невже хвороба підкрадається настільки непомітно й раптово змінює все життя? 

На жаль, часто виявити онкологію на початку розвитку захворювання неможливо. Вова зростав активним, веселим, жвавим. Здавалося, йому цікаво все, що відбувається довкола – справжній допитливий дослідник. Вова був дуже компанійським, завжди радо зустрічав гостей, обіймав родичів, любив своїх численних друзів. 

Ми звикли думати, що щасливі усміхнені діти – здорові. На жаль, у випадку Вови так було не завжди. Хвороба розвивалася непомітно, а симптоми проявилися раптово, до того ж, було не легко встановити їх причину.

Навесні Вова застудився, проте звичайна застуда все ніяк не хотіла минати, переросла в отит та гайморит. Коли Вова почав скаржитися на погане самопочуття, втрату чутливості щоки, головні болі, батьки злякалися не на жарт.

Лікарі призначали різні ліки, але нічого не допомогло, Вова втрачав апетит та марнів на очах. Зробили МРТ і втратили опору під ногами, – в організмі хлопчика росте пухлина і вже досягла значного розміру. 

Пухлина, що росте біля основи черепу Вови переплетена судинами та нервами. Видалити її просто неможливо. Такі пухлини дуже рідкісні, вони потребують особливо серйозного підходу та швидкого лікування. 

Чи можна було б зарадити ситуації, якби пухлину виявили раніше? Наврядчи, батьки чи лікарі запідозрили б хворобу до перших проявів у випадку Вови, проте, коли мова йде про онкологію – кожен день має значення для подальшого успіху у лікування. Тому дуже важливо проходити перевірку при найменшій підозрі на рак.