Лейкемія – захворювання крові, яке характеризується порушенням нормального кровоутворення. Хвороба належить до злоякісної патології. Лікуванням лейкемії в дитини займається дитячий гематолог-онколог. Справжні причини захворювання досі не відомі. Проте лікарі виділяють ряд провокуючих факторів, основні з яких:
⠀
⏩радіаційне випромінювання;
⏩великі дози хіміотерапії (вторинна лейкемія);
⏩хромосомні порушення;
⏩імунодефіцитні стани;
⏩захворювання крові;
⏩синдром Дауна, синдром Клайнфельтера.
⏩Основними причинами хронічної лейкемії у жінок є спадковість та вплив різних мутагенних факторів.
⠀
Класифікація захворювання
⠀
За перебігом виділяють гостру і хронічну форму.
⠀
Гостра. Хвороба розвивається дуже швидко і може прогресувати. Боротьба з гострою лейкемією значно відрізняється від лікування хронічної форми.
⠀
Хронічна. Захворювання є менш агресивним і нерідко виявляється при діагностиці з приводу іншої патології. При хронічній формі можливе чергування періодів ремісії і загострення.
Симптоми лейкемії крові у дітей
⠀
Основні прояви у дітей багато в чому схожі з клінікою дорослих. Збільшення лімфовузлів, втрата ваги, постійна слабкість, поганий апетит, часті застуди, болі в суглобах, субфебрильна температура без причини – симптоми, за наявності яких батькам необхідно негайно записатися на прийом до педіатра. Особливістю захворювання в дитячому віці є поступовість розвитку.
⠀
До більш пізніх симптомів лейкемії крові можна віднести: часті синці, біль у хребті, збільшення селезінки і печінки, блідість шкіри, часті носові кровотечі.
⠀
Важливо: при правильно поставленому діагнозі і кваліфікованому лікуванні захворювання в дитячому віці виліковне в 90% випадків. Допомогу в лікуванні може надати Фонд боротьби з лейкемією у дітей.
⠀
Статистика. У немовлят і дітей до двох років найчастіше діагностується міеловидна форма захворювання. Діти у віці до 5 років найбільш схильні до гострого лімфолейкозу (70%). Хронічна лейкемія у дітей зустрічається рідко.
Діагностика
⠀
Для підтвердження патології лікар призначить:
⠀
загальний аналіз крові;
⠀
біохімічний аналіз крові;
⠀
біопсію кісткового мозку;
⠀
рентгенологічне дослідження;
⠀
комп’ютерну томографію.
⠀
Аналіз кровi