Допомогти

Новини

< УСI НОВИНИ

Фонд “Країна добрих справ” пропонує дізнатися більше про лейкоз

Лейкемія – захворювання крові, яке характеризується порушенням нормального кровоутворення. Хвороба належить до злоякісної патології. Лікуванням лейкемії в дитини займається дитячий гематолог-онколог. Справжні причини захворювання досі не відомі. Проте лікарі виділяють ряд провокуючих факторів, основні з яких:

⏩радіаційне випромінювання;
⏩великі дози хіміотерапії (вторинна лейкемія);
⏩хромосомні порушення;
⏩імунодефіцитні стани;
⏩захворювання крові;
⏩синдром Дауна, синдром Клайнфельтера.
⏩Основними причинами хронічної лейкемії у жінок є спадковість та вплив різних мутагенних факторів.

Класифікація захворювання

За перебігом виділяють гостру і хронічну форму.

Гостра. Хвороба розвивається дуже швидко і може прогресувати. Боротьба з гострою лейкемією значно відрізняється від лікування хронічної форми.

Хронічна. Захворювання є менш агресивним і нерідко виявляється при діагностиці з приводу іншої патології. При хронічній формі можливе чергування періодів ремісії і загострення.

Симптоми лейкемії крові у дітей

Основні прояви у дітей багато в чому схожі з клінікою дорослих. Збільшення лімфовузлів, втрата ваги, постійна слабкість, поганий апетит, часті застуди, болі в суглобах, субфебрильна температура без причини – симптоми, за наявності яких батькам необхідно негайно записатися на прийом до педіатра. Особливістю захворювання в дитячому віці є поступовість розвитку.

До більш пізніх симптомів лейкемії крові можна віднести: часті синці, біль у хребті, збільшення селезінки і печінки, блідість шкіри, часті носові кровотечі.

Важливо: при правильно поставленому діагнозі і кваліфікованому лікуванні захворювання в дитячому віці виліковне в 90% випадків. Допомогу в лікуванні може надати Фонд боротьби з лейкемією у дітей.

Статистика. У немовлят і дітей до двох років найчастіше діагностується міеловидна форма захворювання. Діти у віці до 5 років найбільш схильні до гострого лімфолейкозу (70%). Хронічна лейкемія у дітей зустрічається рідко.

Діагностика

Для підтвердження патології лікар призначить:

загальний аналіз крові;

біохімічний аналіз крові;

біопсію кісткового мозку;

рентгенологічне дослідження;

комп’ютерну томографію.

Аналіз кровi